nastolatek_avatar

Prezent dla nastolatka – misja specjalna

Wybranie odpowiedniego podarunku dla starszego już dziecka to poważne wyzwanie. W świecie gadżetów i Internetu niełatwo nadążyć za trendami. Dodatkowo, trudno jest sprostać wymaganiom nastolatka i kupić coś, co naprawdę będzie sprawiało mu radość, a przy tym pozytywnie wpłynie na jego rozwój. Mamy jednak kilka sprytnych propozycji.

 

Wśród prezentów dla młodzieży prym wiodą sprzęt elektroniczny, gry, ubrania i kosmetyki. Zestawy kreatywne i zabawki edukacyjne niestety znajdują się na szarym końcu listy najczęściej wybieranych podarunków. Jednak wśród szerokiej gamy gier i zabawek marki Pilch znajduje się kilka pozycji, na które warto zwrócić uwagę wybierając prezent dla naszej dojrzewającej pociechy.

 

Z chemią na bakier

Przedmiotem szkolnym, który sprawia niemało kłopotów uczniom w każdym wieku jest, oprócz matematyki, chemia. Umysł ścisły bez problemu poradzi sobie ze skomplikowanymi wzorami, układami cząsteczek i tajemniczo brzmiącymi nazwami. Jednak jeśli Wasze dziecko skłania się raczej ku przedmiotom humanistycznym, warto podarować mu niezawodną pomoc naukową w postaci Chemicznego Memo. Nie dość, że pozwoli w przyjemny sposób przyswoić nowe informacje z tej dziedziny, to także pomoże utrwalić zdobytą wcześniej wiedzę. Gracze, jak w przypadku tradycyjnego memory, muszą odnaleźć dwa, pasujące do siebie elementy. Dzięki temu łatwiej zapamiętuje się trudne nazewnictwo i wiadomości na poziomie gimnazjalnym, gra świetnie także wpływa na pamięć oraz koncentrację.

 

Angielskie rozmówki

Jeśli Twoje dziecko lubi angielski, ale brakuje mu odwagi do prowadzenia swobodnych rozmów w tym języku, podaruj mu świetną grę towarzyską - English Eater – Chatter.

Gra poszerzy zakres słownictwa, utrwali podstawowe zasady gramatyczne oraz zachęci Twoją pociechę do konstruowania dłuższych wypowiedzi w danej tematyce. Świetnie sprawdzi się nie tylko jako prezent dla nastolatków. Przejrzysta forma i szeroki zakres tematyczny sprawią, że English Chatter zapewni ogromną radość także dorosłym graczom.

 

Klocki nie tylko dla dzieci

Długie, zimowe wieczory sprzyjają spędzaniu czasu w rodzinnym gronie. Warto więc rozważyć zakupienie prezentu, który sprawi radość wszystkim członkom rodziny. Drewniane klocki Dupla mogą służyć najmłodszym do budowania prostych czy przestrzennych konstrukcji, a nastolatkom i rodzicom do zbudowania, a potem zdemontowania popularnej wieży. W tej zabawie ważne jest, aby kierować się podstawowymi prawami fizyki oraz zręcznie wyjmować kolejne klocki z konstrukcji. Tak, aby pionowa prosta przechodząca przez środek ciężkości nie wyszła poza jej podstawę. Zabawa ta niezwykle szybko zyskała na popularności i rozpowszechniła się na całym świecie. Nic dziwnego, jest wciągająca, wymaga skupienia, gwarantuje świetną zabawę, a także element zaskoczenia. Wszak nie wiemy, który ruch sprawi, że misterna budowla runie.

 

Planując tegoroczne prezenty, warto zatrzymać się na chwilę i rozważyć zakup czegoś, co połączy naukę z zabawą będzie służyło całej rodzinie. Zabawki kreatywne, edukacyjne pozwolą odciągnąć uwagę Twojego dziecka od komputera. Umożliwią Wam spędzenie wspólnego czasu na zabawie, która, w przeciwieństwie do niektórych gier komputerowych, nie dezorientuje, nie uczy przemocy i nie wywołuje negatywnych emocji. Z drugiej strony gry i zabawki wykonane z ekologicznego drewna są trwałe i wytrzymałe, będą Wam służyły przez lata i z pewnością posłużą także wykorzystane przez młodsze rodzeństwo Waszego nastolatka.

banner_dolny2

 

Podobał Ci się artykuł?

Udostępnij artykuł:

  • Facebook
  • Google Plus
  • Twitter
  • NK
  • Wykop
  • Gadu-Gadu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>